hierarchie karavany

Stříbrné kladivo a jeho družina

Několik málo jedinců disponujících ohromnou silou a zkušenostmi. Většina členů karavany si nepamatuje doby kdy některý z této sekce nebyl s karavanou. Karavana je jejich život, narodili se v ní a spolu s ní i zemřou. Tento titul je dědičný, přechází vždy na prvorozeného. Ve výjimečných situacích může být i udělen.

Osobní garda Stříbrného kladiva

Několik desítek mužů a žen pod přímým velením SK. Jedná se o nejelitnější bojovníky, mágy, alchymisty, zvědy, čaroděje z celé karavany. Když jde Karavana do války, tito muži jsou hlavní úderná síla. V době obchodu trénují zbylé složky karavany a doprovází významné osobnosti.

Ochránci

Ochránci jsou rozděleni na tyto skupiny:

  • Roty – Průzkumná rota, Bojová rota, Duševní rota. Velí jim Rotmistr.
  • Praporce – Rychlí průzkumníci, Sběratelé, Hledači a další. Velí jim Hejtman.
  • Houfy – jednotlivé prvky praporce. Velí jim Desátník.

Průzkumná rota

Jednotlivé houfy jsou o síle několika málo členů – maximálně do pěti. Slouží jako oči a uši karavany, též jako prodloužené zlodějské prsty při prohledávání ruin. V této rotě je i několik specializovaných houfů – infiltrátoři, špióni, zvědové.

Bojová rota

Nejpočetnější úderná síla Karavany. Slušně vycvičení a vybavení, slouží jako odstrašující síla proti přepadům a silná ochranná jednotka obchodních vozů.

Duševní rota

Jednotlivci s unikátními schopnostmi. Mágové, čarodějové, léčitelé, druidi a další povolání které více využívají svou mysl, než svaly patří sem. Dle svých schopností mají postavení uvnitř karavany, všichni jsou rovni minimálně desátníkům z ostatních rot.

Obchodníci

Tato část karavany nemá pevnou strukturu. Obsahuje několik Obchodníků kteří dojednávají dohody ve jménu karavany a zajišťují hladký chod obchodních jednání. K nim patří asistenti, pomocníci, nosiči, zapisovatelé. Každý obchodník má vlastní tým lidí.

Klany

Rodinní příslušníci Obchodníků či Ochránců či samostatné klany vzniklé z Přílepků. Každý klan vlastní jeden vůz, vládne mu hlava klanu. Starají se o běžný chod karavany – jídlo pro všechny členy, ošacení, úpravu cesty a opravy. Nejpočetnější část karavany.

hierarchie karavany

Journey of Mad Hammer CorwinCZ